Главная » Новини » Правила охорони теплових мереж зможе затверджувати уряд


Правила охорони теплових мереж зможе затверджувати уряд

Кабмін підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони теплових мереж», яким встановлюються повноваження уряду затверджувати Правила охорони теплових мереж. Документ спрямований заповнити законодавчу прогалину з цього питання, повідомляють у прес-службі Міненерговугілля.

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити технологічну безпеку та чітку регламентацію використання теплових мереж, фіксацію правопорушень з боку користувачів і третіх осіб, притягнення винних осіб до відповідальності за вчинені правопорушення, а також сприятиме профілактиці подібних правопорушень і запобіганню аваріям у майбутньому, правовому вирішенню конфліктних ситуацій по забудові і нещасних випадків, пов’язаних з особливим режимом охоронних зон.

Досвід експлуатації теплових мереж показав, що низка конфліктних ситуацій по забудові і нещасних випадків, пов’язаних з особливим режимом охоронних зон, виникає через неналежне правове регулювання питань фіксування порушень в охоронних зонах теплових мереж, контролю технічного стану теплових мереж, розмежування прав, обов’язків та відповідальності користувачів цих мереж і третіх осіб.

Крім того, у проекті введено нове поняття терміну «теплова мережа», який означає як магістральні, так і місцеві (розподільчі) теплові мережі, що забезпечують транспортування теплової енергії.

Коментарі не дозволені.