Главная » Новини » Середній розмір орендної плати за державну землю зріс


Середній розмір орендної плати за державну землю зріс

За шість місяців 2017 року територіальні органи Держгеокадастру на земельних торгах реалізували 614 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа переданих в оренду ділянок склала 14,89 тис. га.

Стартова річна орендна плата за користування землею була визначена на рівні 7,26% від нормативної грошової оцінки земель або близько 23 млн 105,97 тис. грн. За результатами земельних торгів розмір орендної плати у середньому по Україні вдалося підвищити до 12,10% від НГО (38 млн 472,5 тис. грн).

Для порівняння: у першому півріччі 2016 року стартовий розмір річної орендної плати за продані на торгах земельні ділянки в середньому становив 7,23% від НГО, за результатами торгів — 9,97%. У 2015 році стартова ставка складала в середньому 4%, за результатами торгів — 7%.

Нагадаємо, що передача державних земель в оренду нині здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами — на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі.

Коментарі не дозволені.