Нормативна грошова оцінка землі

Замовити послугу

Юристи компанії «Укрземконсалт» нададуть кваліфіковану консультацію і допоможуть заощадити кошти, якщо Вам необхідно провести нормативну грошову оцінку землі. Адже фахівці знають, що саме від цієї цифри безпосередньо залежить розмір орендної плати чи податку, який потрібно заплатити власнику земділянки при відчуженні землі. Скориставшись нашими послугами, Ви отримаєте юридичний висновок щодо розрахунку нормативної оцінки землі вчасно і без зайвого клопоту.

Нормативна грошова оцінка землі

Нормативна грошова оцінка земелі — це базова величина у випадку, коли потрібно провести розрахунки плати за оренду земділянок, земельного податку, державного мита при успадкуванні, даруванні ділянок та іншого. Згадана оцінка затверджується на підставі договору або за рішенням органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування.

Якщо Вам потрібно провести нормативну грошову оцінку землі, то необхідно надати нам такі документи:

 • копію держакту на землю / свідоцтва на право власності на земділянку;
 • копію правовстановлюючого документа на ділянку, якщо є (договір купівлі-продажу, договір дарування земділянки, свідоцтво про право на спадщину);
 • копію Витяга з реєстру речових прав на нерухомість (за наявності);
 • копії всіх сторінок паспорта та податкового номера власника;
 • копії виписки про держреєстрацію та довідки управління статистики (для юросіб).

 

Розрахунок нормативної вартості ділянки уповноважені здійснювати територіальні органи Держземагентства, результат цього розрахунку — виписка з технічної документації.

Фахівці компанії «Укрземконсалт» професійно допоможуть Вам підготувати документи для продажу земельної ділянки, документи для переоформлення землі, а також дадуть професійні консультації із земельних питань, що цікавлять Вас.

Ми завжди раді допомогти своїм клієнтам з консалтингом різних операцій із землею: від юридичного супроводу оформлення документів для продажу земельних ділянок до супроводу проектів відведення землі в Києві та області «під ключ».

«Укрземконсалт» — це перевага!

Для отримання інформації про вартість послуг та отримання первинної консультації звертайтеся за телефонами: (044) 384-14-41, (067) 114-14-41.

Нормативна грошова оцінка землі: 30 коментарів

 1. Виктор коментує:

  Доброго времени суток. Сколько будет стоить приватизация земли, которая перешла мне по дарственой? В сельсовете сказали 3000 гривен и не имеет значения сколько соток. С ув.

  • tanya коментує:

   Добрый день! Земельный участок который перешел Вам по договору дарения (по дарственной) приватизировать не нужно, он переходит в Вашу собственность с момента государственной регистрации прав на него.

 2. Miroslav коментує:

  Доброго времени суток.скажите пожалуйста какая нормативака (плюс.минус) будет у земли которою отвели “держгеонадра “для добычи песка 35га.или это мало инф для ответа на мой вопрос ?

  • tanya коментує:

   Добрый день!
   На Ваш вопрос сможет ответить только местное управление Госгеокадастра, при наличии разработанной и утвержденной нормативной оценки или же местная землеустроительная компания, которая разработает Техническую документацию по нормативной оценке земельного участка.

 3. олена коментує:

  Добрий день, підскажіть будь ласка якщо держгеокадастр по запиту держ.нотаріуса не може надати витяг про земельну ділянку з технічних причин у зв’язку з уже переоформленною 1/3 часткою першим спадкоємцем, що робити іншим спадкоємцям?

  • tanya коментує:

   Пишіть скаргу на ім’я начальника територіального відділу, або ж звертайтесь до суду. Оформлення іншим спадкоємцем своєї частки не може бути підставою для відмови у наданні довідки про нормативну грошову оцінку ділянки, в тому числі не впливає на технічну можливість такої видачі.

 4. Світлана коментує:

  Доброго дня. Скажіть будь ласка чи співпадає нормативно грошова оцінка земельної ділянки з експертною оцінкою чи вони можуть бути різні

  • tanya коментує:

   Доброго дня! У більшості випадків вони кардинально відрізняються, оскільки використовуються різні методи оцінки землі.

 5. Бухгалтер коментує:

  Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, щодо отримання витягу про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться за межами населеного пункту. Земля у власності юридичної особи (16 га), придбана у фізичних осіб у 2011 р. В районному Держгеокадастрі за місцем знаходження зем.ділянок сказали, що для цих ділянок НГО не проводилась і її потрібно замовляти у приватних компаній. Це так? Яка вартість надання послуг з отримання НГО?

  • tanya коментує:

   Доброго дня!
   Нажаль територіальні органи Держгеокадастру не можуть надавати витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких не проводилась.
   В такому випадку, власнику або орендарю земельної ділянки необхідно звернутись (бажано до місцевої) землевпорядної організації – це може бути як приватна компанія, так і комунальне підприємтсво, або ж місцеве ДП “Інститут землеустрою” тощо, та замовити розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
   Після того як таку документацію буде розроблено, її необхідно затвердити в уповноважених на те органах та внести відомості в Державний земельний кадастр.

 6. Бухгалтер коментує:

  Доброго дня!
  Дякую за відповідь!
  По договору купівлі-продажу вказано, що земля для ведення особистого селянського господарства, склад угідь – пасовища.
  А якщо не замовляти НГО, чи можемо для розрахунку плати за землю брати за основу НГО одиниці площі ріллі по області? на основі ст. 277 Податкового кодексу України встановлено, що ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
  Ці дані надає Держгеокадастр, оприлюднює показники нормативної грошової оцінки 1 гектара сільськогосподарських угідь. НГО є і конкретно для пасовищ.
  Потрібно все ж таки брати НГО ріллі чи угідь?
  Дякую!

  • tanya коментує:

   Доброго дня!
   Ситуація залежить від того, чи проводилась нормативна грошова оцінка земельної ділянки. Щоб дізнатися, Ви маєте звернутись до територіального управління Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки (через Центр надання адміністративних полслуг). Якщо в реузльтаті Вам нададуть довідку, що нормативнна оцінка не проводилась, Ви можете рахувати нормативну оцінку на основі вартості угідь.

 7. Іванка коментує:

  Комунальна юридична особа має у постійному користуванні земельну ділянку. Виникла необхідність у проведені нової нормативної грошової оцінки землі. Хто має бути замовником таких робіт – органи місцевого самоврядування чи юридична особа?

  • tanya коментує:

   Замовником нормативної оцінки може бути як власник земельної ділянки (орган місцевого самоврядування) так і земдекористувач (в даному випадку Ваше комунальне підприємтсво). Але зазвичай замовниками витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку виступають землекористувачі, оскільки саме їм потрібно заповнювати та подавати декларацію з плати за землю.

 8. Василь коментує:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, необхідно отримати нормативну грошову оцінку земельної ділянки (яка знаходиться в оренді у юрособи) за попередні роки, так як зясувалося, що попередні грошові оцінки були явно не вірними та завищеними … куди необхідно звернутись та чи надають взагалі таку інформацію.

  • tanya коментує:

   Доброго дня!
   Ви можете написати інформаційний запит в територіальний орган Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки. В запиті чітко вказати Ваше питання, яке потребує відповіді.

 9. Василь коментує:

  Дякую, за відповідь, так і зробимо. Ще є питання, якщо не важко то підкажіть, скалалася ситуація, що раніше геокадастр робив оцінку землі по коєфіціенту як землі промисловості, а зараз зроблено як землі для будівництва (є підстави вважати, що другий власник міг змінити без відома першого) як дізнатись яке ж точно призначення на сьогоднішній день і коли було змінено.

  • tanya коментує:

   Доброго дня!
   З 2017 року змінилася процедура розрахунку нормативної грошової оцінки. На сьогодні Держгеокадастр відштовхується не від видів діляльності підприємства що орендує ділянку (чи володіє нею), а від коду цільового призначення земельної ділянки.

 10. Анатолій коментує:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, отримали в спадщину дві земельні ділянки-паї (рілля та пасовище) технічна документація з нормативної оцінки земельних ділянок не розроблялася однак нотаріус визначила вартість паїв бувшого КСП на 01.01.2016р з урахуванням коефіцієнтів індексаціїї та враховуючи середній розмір паю по господарству в умовних кадастрових гектарах, чи це є правильно.

  • tanya коментує:

   Доброго дня!
   Взагалі то нотаріус не має права самостійно проводити нормативну грошову оцінку земельних ділянок. Зазвичай в таких випадках, коли технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки не розроблялась, Ви можете замовити експертну грошову оцінку земельної ділянки в приватній оціночній компанії.

 11. Людася коментує:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, земельні ділянки-паї (рілля та пасовище) технічна документація з нормативної оцінки земельних ділянок не розроблялася однак нотаріус потребує витягу про нго або відмову або розяснення чому Держгеокадастр надає довідку а не витяг розяснення що тех.док. не розроблялась тому надається довідка йому мало

  • tanya коментує:

   Доброго дня!
   Якщо нотаріусу недостатньо довідки про те, що нормативна грошовоа оцінка ділянки не проводилась, напишіть до місцевого відділу Держгеокадастру інформаційний запит з метою отримання роз’яснень. Але, зазвичай, нотаріусу достатньо довідки, що дає право замовити експертну оцінку земельної ділянки.

 12. Керівник коментує:

  Доброго дня!
  В 2008 та 2012 роках між райдержадміністрацією та компанією було укладено договори оренди землі під забувою на території місцевої ради за межами населеного пункту. Нормативно-грошова оцінка не проведена досі, а орендна плата сплачується на основі оцінки ріллі по області. Як змусити комнанію виконати передбачене договором зобов’язання про проведення НГО? Чи можливо компенсувати збитки місцевого бюджету за період відсутності НГО?

  • tanya коментує:

   Доброго дня!
   Нажаль в законодавстві не встановлено обов’язку землекористувача бути замовником технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
   Відповідно до ст.15 ЗУ “Про оцінку земель”, підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
   Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися
   також на підставі договору, який укладається заінтересованими
   особами в порядку, встановленому законом.
   Тобто землекористувачі мають право на замовлення такої оцінки, але не обов’язок.
   Райадміністрація може самостійно замовити розробку такої документації, затвердити її та внести дані про оцічнку до місцевого управління Держгеокадастру. Після цього вони будуть сплачувати орендну плату відповідно до затвердженої нормативної оцінки.

 13. Ірина коментує:

  Добрго дня! Вас турбує селищна рада, підскажіть будь-ласка, яким чином можна виділити земельну ділянку громадянці України для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту, якщо в цього населеного пункту відсутні генеральний план та план зонування, адже органу місцевого самоврядування заборонено надавати дозвіл на розробку проекту відведення без плану зонування, заздалегідь, вдячні!

  • tanya коментує:

   Доброго дня!
   Повідомляємо, що з 01.01.2015 року ст. 24 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” забороняється передача у власність чи користування земельних ділянок для містобудівних потреб без плану зонування чи детального плану території.
   Земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства не підпадає під дію цієї заборони, оскільки вона передається не для будівницва, тобто не для містобудівних потреб.

 14. ВОЛОДИМИР коментує:

  Як правильно визначити суму орендної плати, власнику зем.ділянки (паю) за земельну ділянку (пай), надану В ОРЕНДУ приватно орендному підприємству яке є на єдиному податку і земельна ділянка (пай) знаходяться за межами населеного пункту, крім того держземгеокадастр вказує , що якщо нормативна грошова оцінка землі не проведена, замість НГО застосовує грошову оцінку землі , коли в грошову оцінку входить якраз і НГО ?

  • tanya коментує:

   Доброго дня!
   Якщо технічна документація з нормативної грошової оцінки на земельну ділянку не розроблялась, за основу розрахунку береться вартість сільськогосподарських угідь по Вашом регіону і на основі них розраховується нормативна вартість земельної ділянки.

 15. Ірина коментує:

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, чи може орган місцевого самоврядування надати районному споживчому товариству дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 3,8826 га під існуючими обє”єктами райспоживспілки, на підставі державного акту на право постійного користування від 31.01.1997 року виданого райспоживспілці. Заздалегідь, вдячні!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>