Нормативна грошова оцінка земельної ділянки — це основа для розрахунку податків і зборів, а також орендної плати за користування земельними ділянками. Нотаріуси запитують документ про нормативну оцінку землі в разі оформлення спадщини або ж договору дарування, міни землі. Також витяг про нормативну оцінку необхідно замовляти для розрахунку орендної плати за землю або ж земельного податку перед подачею звітності.

Компанія «УкрЗемКонсалт» надає послуги з оформлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі за 8 годин. Також наші фахівці дадуть відповіды на всі супутні питання, а наші ціни Вас приємно здивують.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: (044) 384-14-41, (067) 114-14-41

Замовити послугу

Для того щоб замовити у нас нормативну оцінку землі, достатньо надати лише копію документа на землю.

За заявою зацікавленої особи, надається витяг з техдокументації про нормативну грошову оцінку землі, яка розраховується з урахуванням наступного:

 • за основу беруться дані з техдокументації про нормативну грошову оцінку;
 • до базової вартості ділянки застосовується коефіцієнт функціонального використання ділянки (від 0,5 до 2,5) і локальні коефіцієнти;
 • також до оцінки застосовується індексація, яка визначається щороку відповідно до індексу інфляції;
 • отримана сума — і є нормативна оцінка земельної ділянки, яка буде базою для розрахунку податків і зборів.

Нормативно грошова оцінка земельної ділянки — це основа для розрахунку плати за оренду земельних ділянок, земельного податку, державного мита при спадкуванні та даруванні ділянок і т.п. Нормативно грошова оцінка землі всіх категорій і форм власності затверджується за рішенням органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, або ж на підставі договору.

Нормативна оцінка земель проводиться відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Мінагрополітики України №489 від 25 листопада 2016 року.

Із 2017 року порядок розрахунку нормативної оцінки землі значно змінився, зокрема щодо коефіцієнта функціонального призначення земельної ділянки. Так, раніше його застосування залежало від виду економічної діяльності, яку проводять на ділянці. У зв’язку з цим досить часто зустрічалися землі змішаного призначення, наприклад, землі комерційного та виробничого використання, до яких застосовувалися різні коефіцієнти. Або ж були землі виробничого і транспортного призначення, і до них застосовували відповідні формули.

Але після прийняття нового порядку розрахунку НГО, був встановлений чіткий перелік коефіцієнтів функціонального використання, які застосовуються виключно за кодом цільового призначення землі з переліку, затвердженого Держкомітетом України із земельних ресурсів, а саме — Класифікація видів цільового призначення земель. Таким чином, на сьогодні функціональний коефіцієнт і, відповідно, нормативна оцінка землі залежать від коду цільового призначення ділянки. Якщо ж він не визначений, тоді застосовується єдиний коефіцієнт — 2,0.

За своєю суттю нормативна грошова оцінка земельної ділянки (далі по тексту — НГО) — це передбачуваний дохід від земельної ділянки, який розраховується згідно з визначеними нормативами і формулами. Базову нормативну оцінку землі на певній території розраховують землевпорядні компанії, які й розробляють технічну документацію з нормативної оцінки. Таку техдокументацію затверджують органи місцевої ради або ж адміністрації з подальшим внесенням інформації про оцінку до державного земельного кадастру.

Відповідна технічна документація повинна оновлюватися не рідше ніж один раз на сім років. До речі, в деяких населених пунктах України оновлення не було здійснене, внаслідок чого власники землі та землекористувачі поки що не можуть отримати витяг з техдокументації про нормативну оцінку землі.

Проводити розрахунок нормативної грошової вартості земельної ділянки уповноважені територіальні органи Держземагентства. Результатом такої оцінки є витяг з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земель.

Для проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки раніше були необхідні такі документи:

— копія державного акта на землю / свідоцтва на право власності на земельну ділянку;

— копія правовстановлюючого документа на ділянку, за наявності (договір купівлі-продажу, договір дарування земельної ділянки, свідоцтво про право на спадщину);

— копія витягу з реєстру речових прав на нерухоме майно, за наявності;

— копії всіх сторінок паспорта та податкового номера власника;

— копії виписки про державну реєстрацію та довідки управління статистики (для юридичних осіб).

Зараз же, згідно з новим порядком, який набув чинності з 2017 року, затверджено нову форму заяви на НГО та виключений весь перелік документів для її подачі до центру надання адмінпослуг.

Фахівці компанії «УкрЗемКонсалт», спираючись на багаторічний досвід і професіоналізм, можуть надати юридичний висновок щодо розрахунку нормативної грошової оцінки, так як від цієї цифри і залежить розмір орендної плати або розмір податку, який необхідно сплатити власнику земельної ділянки при відчуженні. Тому, при зверненні до нас, ви отримаєте не тільки кваліфіковану консультацію, а й можливість економити кошти, користуючись землею.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: (044) 384-14-41, (067) 114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

 • Ірина says:

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, чи може орган місцевого самоврядування надати районному споживчому товариству дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 3,8826 га під існуючими обє”єктами райспоживспілки, на підставі державного акту на право постійного користування від 31.01.1997 року виданого райспоживспілці. Заздалегідь, вдячні!

 • ВОЛОДИМИР says:

  Як правильно визначити суму орендної плати, власнику зем.ділянки (паю) за земельну ділянку (пай), надану В ОРЕНДУ приватно орендному підприємству яке є на єдиному податку і земельна ділянка (пай) знаходяться за межами населеного пункту, крім того держземгеокадастр вказує , що якщо нормативна грошова оцінка землі не проведена, замість НГО застосовує грошову оцінку землі , коли в грошову оцінку входить якраз і НГО ?

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Якщо технічна документація з нормативної грошової оцінки на земельну ділянку не розроблялась, за основу розрахунку береться вартість сільськогосподарських угідь по Вашом регіону і на основі них розраховується нормативна вартість земельної ділянки.

 • Ірина says:

  Добрго дня! Вас турбує селищна рада, підскажіть будь-ласка, яким чином можна виділити земельну ділянку громадянці України для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту, якщо в цього населеного пункту відсутні генеральний план та план зонування, адже органу місцевого самоврядування заборонено надавати дозвіл на розробку проекту відведення без плану зонування, заздалегідь, вдячні!

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Повідомляємо, що з 01.01.2015 року ст. 24 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” забороняється передача у власність чи користування земельних ділянок для містобудівних потреб без плану зонування чи детального плану території.
   Земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства не підпадає під дію цієї заборони, оскільки вона передається не для будівницва, тобто не для містобудівних потреб.

   • Ірина says:

    Дякуємо за відповідь!

 • Керівник says:

  Доброго дня!
  В 2008 та 2012 роках між райдержадміністрацією та компанією було укладено договори оренди землі під забувою на території місцевої ради за межами населеного пункту. Нормативно-грошова оцінка не проведена досі, а орендна плата сплачується на основі оцінки ріллі по області. Як змусити комнанію виконати передбачене договором зобов’язання про проведення НГО? Чи можливо компенсувати збитки місцевого бюджету за період відсутності НГО?

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Нажаль в законодавстві не встановлено обов’язку землекористувача бути замовником технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
   Відповідно до ст.15 ЗУ “Про оцінку земель”, підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
   Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися
   також на підставі договору, який укладається заінтересованими
   особами в порядку, встановленому законом.
   Тобто землекористувачі мають право на замовлення такої оцінки, але не обов’язок.
   Райадміністрація може самостійно замовити розробку такої документації, затвердити її та внести дані про оцічнку до місцевого управління Держгеокадастру. Після цього вони будуть сплачувати орендну плату відповідно до затвердженої нормативної оцінки.

 • Людася says:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, земельні ділянки-паї (рілля та пасовище) технічна документація з нормативної оцінки земельних ділянок не розроблялася однак нотаріус потребує витягу про нго або відмову або розяснення чому Держгеокадастр надає довідку а не витяг розяснення що тех.док. не розроблялась тому надається довідка йому мало

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Якщо нотаріусу недостатньо довідки про те, що нормативна грошовоа оцінка ділянки не проводилась, напишіть до місцевого відділу Держгеокадастру інформаційний запит з метою отримання роз’яснень. Але, зазвичай, нотаріусу достатньо довідки, що дає право замовити експертну оцінку земельної ділянки.

 • Анатолій says:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, отримали в спадщину дві земельні ділянки-паї (рілля та пасовище) технічна документація з нормативної оцінки земельних ділянок не розроблялася однак нотаріус визначила вартість паїв бувшого КСП на 01.01.2016р з урахуванням коефіцієнтів індексаціїї та враховуючи середній розмір паю по господарству в умовних кадастрових гектарах, чи це є правильно.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Взагалі то нотаріус не має права самостійно проводити нормативну грошову оцінку земельних ділянок. Зазвичай в таких випадках, коли технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки не розроблялась, Ви можете замовити експертну грошову оцінку земельної ділянки в приватній оціночній компанії.

 • Василь says:

  Дякую, за відповідь, так і зробимо. Ще є питання, якщо не важко то підкажіть, скалалася ситуація, що раніше геокадастр робив оцінку землі по коєфіціенту як землі промисловості, а зараз зроблено як землі для будівництва (є підстави вважати, що другий власник міг змінити без відома першого) як дізнатись яке ж точно призначення на сьогоднішній день і коли було змінено.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   З 2017 року змінилася процедура розрахунку нормативної грошової оцінки. На сьогодні Держгеокадастр відштовхується не від видів діляльності підприємства що орендує ділянку (чи володіє нею), а від коду цільового призначення земельної ділянки.

 • Василь says:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, необхідно отримати нормативну грошову оцінку земельної ділянки (яка знаходиться в оренді у юрособи) за попередні роки, так як зясувалося, що попередні грошові оцінки були явно не вірними та завищеними … куди необхідно звернутись та чи надають взагалі таку інформацію.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Ви можете написати інформаційний запит в територіальний орган Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки. В запиті чітко вказати Ваше питання, яке потребує відповіді.

 • Іванка says:

  Комунальна юридична особа має у постійному користуванні земельну ділянку. Виникла необхідність у проведені нової нормативної грошової оцінки землі. Хто має бути замовником таких робіт – органи місцевого самоврядування чи юридична особа?

  • tanya says:

   Замовником нормативної оцінки може бути як власник земельної ділянки (орган місцевого самоврядування) так і земдекористувач (в даному випадку Ваше комунальне підприємтсво). Але зазвичай замовниками витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку виступають землекористувачі, оскільки саме їм потрібно заповнювати та подавати декларацію з плати за землю.

 • Бухгалтер says:

  Доброго дня!
  Дякую за відповідь!
  По договору купівлі-продажу вказано, що земля для ведення особистого селянського господарства, склад угідь – пасовища.
  А якщо не замовляти НГО, чи можемо для розрахунку плати за землю брати за основу НГО одиниці площі ріллі по області? на основі ст. 277 Податкового кодексу України встановлено, що ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
  Ці дані надає Держгеокадастр, оприлюднює показники нормативної грошової оцінки 1 гектара сільськогосподарських угідь. НГО є і конкретно для пасовищ.
  Потрібно все ж таки брати НГО ріллі чи угідь?
  Дякую!

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Ситуація залежить від того, чи проводилась нормативна грошова оцінка земельної ділянки. Щоб дізнатися, Ви маєте звернутись до територіального управління Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки (через Центр надання адміністративних полслуг). Якщо в реузльтаті Вам нададуть довідку, що нормативнна оцінка не проводилась, Ви можете рахувати нормативну оцінку на основі вартості угідь.

 • Бухгалтер says:

  Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, щодо отримання витягу про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться за межами населеного пункту. Земля у власності юридичної особи (16 га), придбана у фізичних осіб у 2011 р. В районному Держгеокадастрі за місцем знаходження зем.ділянок сказали, що для цих ділянок НГО не проводилась і її потрібно замовляти у приватних компаній. Це так? Яка вартість надання послуг з отримання НГО?

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Нажаль територіальні органи Держгеокадастру не можуть надавати витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких не проводилась.
   В такому випадку, власнику або орендарю земельної ділянки необхідно звернутись (бажано до місцевої) землевпорядної організації – це може бути як приватна компанія, так і комунальне підприємтсво, або ж місцеве ДП “Інститут землеустрою” тощо, та замовити розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
   Після того як таку документацію буде розроблено, її необхідно затвердити в уповноважених на те органах та внести відомості в Державний земельний кадастр.

 • Світлана says:

  Доброго дня. Скажіть будь ласка чи співпадає нормативно грошова оцінка земельної ділянки з експертною оцінкою чи вони можуть бути різні

  • tanya says:

   Доброго дня! У більшості випадків вони кардинально відрізняються, оскільки використовуються різні методи оцінки землі.

 • олена says:

  Добрий день, підскажіть будь ласка якщо держгеокадастр по запиту держ.нотаріуса не може надати витяг про земельну ділянку з технічних причин у зв’язку з уже переоформленною 1/3 часткою першим спадкоємцем, що робити іншим спадкоємцям?

  • tanya says:

   Пишіть скаргу на ім’я начальника територіального відділу, або ж звертайтесь до суду. Оформлення іншим спадкоємцем своєї частки не може бути підставою для відмови у наданні довідки про нормативну грошову оцінку ділянки, в тому числі не впливає на технічну можливість такої видачі.

 • Miroslav says:

  Доброго времени суток.скажите пожалуйста какая нормативака (плюс.минус) будет у земли которою отвели “держгеонадра “для добычи песка 35га.или это мало инф для ответа на мой вопрос ?

  • tanya says:

   Добрый день!
   На Ваш вопрос сможет ответить только местное управление Госгеокадастра, при наличии разработанной и утвержденной нормативной оценки или же местная землеустроительная компания, которая разработает Техническую документацию по нормативной оценке земельного участка.

 • Виктор says:

  Доброго времени суток. Сколько будет стоить приватизация земли, которая перешла мне по дарственой? В сельсовете сказали 3000 гривен и не имеет значения сколько соток. С ув.

  • tanya says:

   Добрый день! Земельный участок который перешел Вам по договору дарения (по дарственной) приватизировать не нужно, он переходит в Вашу собственность с момента государственной регистрации прав на него.

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>