Главная » Новини » Стратегію управління земельними ресурсами ухвалив уряд


Стратегію управління земельними ресурсами ухвалив уряд

Кабмін ухвалив Стратегію раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності. Відповідний проект постанови був розроблений за підсумком зустрічі голови уряду із представниками аграрних асоціацій і спрямований на удосконалення дій держави в сфері управління земельними ресурсами.

Згідно з документом, при розпорядженні землями вводяться такі уніфіковані правила: передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами — на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі. У разі відмови орендаря від земельної ділянки, її повторна передача здійснюється також на торгах, а не в ручному режимі.

Окрім цього, вводиться жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, — не більше ніж 25% від площі земель, що були передані в оренду на конкурентних засадах за попередній звітний період. Пріоритет на отримання землі на безоплатних засадах матимуть учасники АТО.

Перед Держгеокадастром також поставлено завдання привести у відповідність до Стратегії договори минулих періодів.

Коментарі не дозволені.