Главная » Новини » Збиткові державні агропідприємства хочуть продати


Збиткові державні агропідприємства хочуть продати

Держава має продати збиткові агроактиви та зосередитись на ефективному розвитку найбільш інвестиційно привабливих держпідприємств. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, повідомили у пресс-службі відомства.

За його словами, зараз Мінагрополітики керує 504 суб’єктами господарювання, які сумарно мають у своєму розпорядженні земельний банк майже в 500 тисяч гектарів, що еквівалентно другому місцю в рейтингу найбільших латифундистів України. Водночас у 2015 році лише 47 держпідприємств з вищезазначених були прибутковими.

На думку Мартинюка, з огляду на низьку ефективність цих підприємств і високі витрати на їх штат та адміністрування, необхідно змінити підхід до менеджменту, зокрема залучати до управління партнерів з приватного сектору шляхом продажу держпідприємств або частки в них.

Як зазначив чиновник, функціонування агропідприємств, які держава вирішить зберегти за собою, також має бути підпорядковане бізнес-логіці. «Частина з них можуть бути гарантами забезпечення продовольчої безпеки. Інші можуть стати об’єктами для залучення іноземного капіталу», — вважає Мартинюк.

Коментарі не дозволені.