У міндоходівців запитали: чи включається до складу витрат ФОП сплачена сума плати за землю, якщо земля використовується у підприємницькій діяльності?

У відповіді податківці нагадали, що використання землі в Україні є платним (ст. 206 Земельного кодексу України, далі – ЗКУ). Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі (ст. 269 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Крім того, Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ) передбачено, що учасниками цивільних відносин та суб’єктами права власності є фізичні особи (ст. 318 цього Кодексу).

Тобто ЦКУ не розрізняє такого суб’єкта права власності на нерухоме та рухоме майно, як фізична особа – підприємець, придбання такого статусу дозволяє лише використовувати зазначене майно в господарській діяльності.

Тому, якщо фізична особа – підприємець використовує у своїй підприємницькій діяльності земельну ділянку, яка йому належить на праві власності як фізичній особі, він не має права включати до складу витрат підприємця суми сплаченого земельного податку за дану ділянку.

19 Травень, 2014

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>