Столична влада знайшла цікавий спосіб зекономити бюджетні кошти. Так як не всі виставлені раніше на торги земельні ділянки були продані, а строк дії експертної грошової оцінки на них закінчився, профільна комісія Київради вирішила передати право на довгострокову оренду цих земельних ділянок через аукціон. Саме у такий спосіб міська влада планує уникнути витрат із бюджету на проведення нової експертної оцінки землі.

Комісія вважає згаданий варіант вигідним як для міста, так і для інвесторів в умовах нинішньої економічної ситуації. Інвестору, зокрема, не треба буде сплачувати чималу суму за один раз, а бюджет Києва суттєво поповнюватиметься за рахунок оренди кожен рік, хоча ділянка й залишатиметься у власності громади.

Стартовий розмір орендної плати комісія запропонувала встановити на рівні 3% від нормативної грошової оцінки. За підрахунками київської влади, за 20 років користування орендар в деяких випадках у підсумку сплатить її повну стартову ціну. Крім того, комісія очікує, що в результаті аукціону розмір орендної плати буде зростати, а до міського бюджету відповідно надійде більше коштів.

11 Грудень, 2014

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>