Дві третини території України фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства, а понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Про це заявив голова Мінагрополітики Роман Лещенко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія».

Міністр пояснив, що минулого року у деяких областях впродовж чотирьох календарних місяців взагалі не було опадів. «Або ми переоснащуємося і відповідаємо сучасним викликам екологічних загроз, або сільське господарство України втрачатиме свої лідерські позиції», – вважає він.

Лещенко констатував значну деградацію земель: у першу чергу йдеться про водну ерозію. «Сьогодні понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель. У нашому законопроекті 2194 він прописаний, і у найближчі три місяці Кабінет Міністрів ухвалить відповідну постанову», — зазначив міністр.

За його словами, консервація землі відбуватиметься на основі аналізу ґрунтів, супутникового моніторингу, а вся інформація відображатиметься в геопорталі відкритих даних.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
07 Червень, 2021