657 із 665 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які утворені на сьогодні в Україні та згідно з прийнятим урядом розпорядженням можуть отримати в комунальну власність держземлі за межами населених пунктів, розпочали відповідну процедуру.

99% громад протягом тижня уклали з головними управліннями Держгеокадастру в своїх областях меморандуми про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі сільгоспземель державної власності у комунальну. Решта ОТГ завершують підготовку до підписання.

У меморандумі сторони фіксують взаємні зобов’язання та підходи до процесу, основні етапи передачі земель та їх послідовність, деталізовані дедлайни в частині видачі наказу про проведення інвентаризації тощо. Меморандум – це декларація про наміри, офіційно ж процедура передачі ділянок стартує після того, як рада ОТГ прийме на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель, а Головне управління Держгеокадастру в області отримає відповідне клопотання. В середньому процес передачі земель для однієї ОТГ може тривати біля двох місяців.

Нагадаємо, що 31 січня уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Процес передачі земель розпочато з 1 лютого 2018 року.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
12 Лютий, 2018