Цього року на торгах в Україні планують продати 1046 земельних ділянок. Землевпорядні організації уже підготували ці наділи для реалізації, а також готові виставити права оренди на згадану землю на торги.

Найбільше ділянок збираються продати у Тернопільській області, де на торги буде виставлено 24 лоти. На другому місці за кількістю наділів Львівська область — 23 лоти. Далі йдуть Луганська та Миколаївська області, у яких сформовано по 17 лотів, та Рівненська область із 16-ма лотами.

Загалом же на аукціоні хочуть продати 180 ділянок комунальної та держвласності, які мають несільськогосподарське призначення. Площа наділів — 105,09 га, а їх стартова ціна — 547,68 млн гривень.

Що стосується реалізації прав оренди на землю на торгах, то з цією метою підготовані 865 лотів із різним цільовим призначенням. Загальна площа ділянок — 13,47 тисяч гектарів, а стартова сума річної орендної плати за користування землею державної та комунальної власності — 16,64 млн гривень.

За кількістю лотів, підготованих для передачі в оренду на торгах, лідером є знову-таки Тернопільська область, де їх аж 158, далі іде Волинська область із 115-ма лотами, Рівненська — із 86-ма лотами, Луганська — із 83-ма лотами та Кіровоградська — із 68-ма лотами.

Також на аукціоні планується реалізувати право на використання ділянки у Львівській області для с/г потреб (емфітевзис). Площа наділу — 83,54 га, а стартова ціна права оренди на нього — 118,18 тисяч гривень.

Варто зауважити, що ставка орендної плати від нормативної грошової оцінки коливається від 3% до 12%. Найвища ставка у 12% як стартовий розмір орендної плати пропонується у 12-ти областях, а саме: у Волинській, Вінницькій, Запорізькій, Донецькій, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Тернопільській, Херсонській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
19 Лютий, 2015