Парламент ухвалив проект №3696 про зміни до закону «Про регулювання містобудівної діяльності», який продовжує термін прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.

«Будівельна амністія» розповсюджується винятково на об’єкти незначного класу наслідків та є безстроковою. Згідно з документом, легалізувати можна ідивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 кв.м, які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру. Крім того, узаконити можна будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків – СС1.

Легалізувати такі об’єкти можливо за умови, що вони відповідають будівельним нормам та цільовому призначенню земельних ділянок, на яких розташовані.

Щоб оформити документи необхідно звернутися до органів державного архітектурно-будівельного контролю. Зокрема, до Держахбудінспекції та її територіальних органів або до новоутворених органів архбудконтролю на місцях. Заяву буде розглянуто безоплатно протягом 10-ти робочих днів і за результатами технічного обстеження прийнято рішення щодо введення об’єкта в експлуатацію.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Березень, 2018