У парламенті зареєстровано законопроект, яким для отримання дозволу на будівництво пропонується вимагати підтвердження про наявність коштів для забезпечення виконання кошторису відповідних об’єктів. Документ передбачає внесення зміни до статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Законопроектом виключається можливість отримання дозволу на проведення будівельних робіт без надання підтверджуючих документів про наявність коштів на розрахункових рахунках замовника або генерального підрядника чи підрядника, необхідних для забезпечення виконання кошторису об’єктів будівництва що належать до IV і V категорій складності.

Нагадаємо, що діюча система видачі дозволу на виконання будівельних робіт не передбачає жодних вимог щодо підтвердження платоспроможності замовника або ж генпідрядника. Це призводить до того, що забудовники починають будувати об’єкт, не маючи достатніх фінансових на це ресурсів, а натомість намагаються залучити необхідні кошти в ході будівництва.

Через це інвестори, що вкладали гроші в будівництво, часто втрачають вкладені кошти та не отримують тієї власності в яку інвестували. За різними оцінками від будівельних афер наразі постраждали від 140 до 300 тисяч громадян України.

На думку автора законопроекту, впровадження у вітчизняне законодавство вимоги щодо надання підтвердження наявності коштів (при цьому не має значення чи це кредитні кошти чи власні) для отримання дозволу на виконання будівельних робіт сприятиме мінімізації ризиків «недобудов» та унеможливить «будівельні афери», що в свою чергу збільшить рівень захисту прав інвесторів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
07 Серпень, 2015