Державна архітектурно-будівельна інспекція хоче змінити систему держархбудконтролю, перейшовши на новий стиль взаємодії із суб’єктами містобудівної діяльності. Як зазначили у відомстві, галузі необхідний перехід від карального вектору до консультативної підтримки.

Так, пропонується відійти від планових перевірок та запровадити поетапний огляд робіт та фіксацію відповідності встановленим нормам та проектним рішенням, що здійснюватиметься за заявою замовника чи підрядника у зручний для них час. У разі виявлення порушень надаватимуться рекомендації щодо їх усунення — без накладення штрафів та зупинення робіт. Якщо з незалежних від суб’єкта містобудування причин порушення у встановлені терміни не будуть усунуті, їх строк може бути продовжено.

Крім того, пропонується врегулювати терміни перевірок видачі містобудівних умов та обмежень, зокрема — до отримання дозволу на будівництво або лише на початковому етапі. Для усунення ж надмірного тиску на бізнес пропонується виключити із переліку підстав для проведення позапланових перевірок таку підставу, як вимога правоохоронних органів без наявності відповідного рішення суду.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
13 Березень, 2018