У зв’язку з підписанням главою держави Закону 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який передбачає поділ об’єктів будівництва лише за класами наслідків (відповідальності), а не за категорією складності, Держархбудінспекція дала роз’яснення щодо дії ліцензій.

Як уточнили у відомстві, зазначений закон набуде чинності лише через чотири місяці з дня його опублікування. Наразі ж Держархбудінспекція при видачі ліцензій на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорій складності керується Порядком ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, затвердженим постановою Кабміну від 05.12.2007 № 1396.

Згідно з урядовою постановою, строк дії ліцензії становить п’ять років, а для суб’єктів будівельної діяльності, які отримують її вперше, — три роки. Водночас Законом «Про ліцензування видів господарської діяльності» встановлено безстроковість дії ліцензій.

На даний час Мінрегіон спільно з Держархбудінспекцією працює над приведенням у відповідність Порядку ліцензування, із врахуванням п.9 Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону 1817-VIII, а саме над: переходом від ліцензування будівництва об’єктів IV або V категорії складності на ліцензування видів господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками; а також визначенням умов безстроковості дії ліцензії.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
14 Лютий, 2017