27 травня уряд прийняв постанову «Деякі питання функціонування органів  архітектурно-будівельного контролю та нагляду», яка дозволяє Державній інспекції містобудування України (ДІМ) розпочати виконувати свої функції та повноваження. ДІМ почне працювати з моменту заповнення штату мінімум на 30 %, повідомили у Мінрегіоні.

Згідно з постановою створена законодавча основа для утворення міжрегіональних територіальних органів Державної інспекції містобудування в якості юридичних осіб публічного права. Також до Державної сервісної служби містобудування передано повноваження щодо проведення конкурсів на кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію на території України.

Проект постанови розроблено в продовження реформи системи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, яка розпочалась в березні 2020 року і сприяє відновленню дії постанови Кабінету Міністрів від 23 травня 2011 року № 553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю», яка була призупинена до початку виконання функцій і повноважень ДІМ.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
27 Травень, 2020