Держгеокадастр і «Укрзалізниця» підписали Меморандум про співпрацю щодо впорядкування земельного фонду підприємства. Документ започатковує масштабний проект з інвентаризації та оформлення земель, що перебувають в користуванні залізничної галузі України.

Зокрема йдеться про обмін інформацією, забезпечення відкритого доступу до бази даних про землі, документації та інших матеріалів, що містять якісні та кількісні показники земельного фонду «Укрзалізниці» та Державного земельного кадастру.

Також Держгеокадастр взяв на себе зобов’язання забезпечити розгляд та погодження документації із землеустрою та оперативне внесення ділянок підприємства до ДЗК для здійснення оформлення речових прав на них.

Усі роботи з упорядкування земель передбачено закінчити до кінця 2017 року. Вартість робіт та безпосередній виконавець буде визначений за результатами проведення процедури закупівлі послуг з оформлення ділянок.

Варто зазначити, що «Укрзалізниця» є одним з найбільших утримувачів земель в Україні. Земельний банк відомства, який потребує впорядкування, становить близько 13 тис. га. Також 117 тис. га земельних ділянок потребують внесення відомостей до Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав. Коректний облік цього активу є необхідною умовою ефективної діяльності підприємства та оптимізує витрати державних коштів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
28 Квітень, 2016