Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру виявила незаконне використання більше 10 тисяч гектарів земель оборони в межах тільки одного об‘єкту Міністерства оборони. Про це повідомив голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

Як уточнив очільник служби, йдеться про полігон «Широкий лан», землі якого відводились для розміщення та постійної діяльності Збройних сил, а по факту використовуються підприємцями для вирощування сої, соняшнику та зернових культур.

Лещенко додав, що третина полігону використовується не за призначенням. Він пояснив, що ведення сільського господарства на полігонах Збройних сил законом не допускається, а встановлені збитки від нецільового використання цієї землі становлять 200 мільйонів гривень.

У Держгеокадастрі нагадали, що з метою уникнення випадків нецільового використання та відчуження земель Міноборони, на кадастровій карті був створений інформаційний шар земель оборони. Таким чином фактично в режимі онлайн можна моніторити, що відбувається на українських полях, і виявляти факти незаконного обробітку земель.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
24 Липень, 2020