Парламенту запропонували скасувати обов’язкову державну реєстрацію права оренди на земельну ділянку. Відповідним законопроектом № 3127 пропонується внести зміни до Земельного, Податкового та Цивільного кодексів, а також законів «Про оренду землі» і «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Згідно з внесеним в Раду документом, право оренди земельної ділянки повинно виникати з моменту укладення договору оренди, а підлягати держреєстрації виключно за бажанням сторін договору.

Водночас, законопроект встановлює, що зареєстроване право має вищий пріоритет над незареєстрованим правом оренди тієї ж земельної ділянки.

Крім того, автор документу також пропонує врегулювати податкове питання. Згідно з проектом, для цілей отримання статусу платника єдиного податку четвертої групи, право оренди не обов’язково повинне бути зареєстроване, достатньо належним чином укладеного договору оренди.

Як ідеться у пояснювальній записці, введення добровільної реєстрації права оренди на землі сільськогосподарського призначення дозволить проводити держреєстрацію лише у випадках коли це дійсно необхідно (ризик втрати права на землю).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
05 Листопад, 2015