Уряд затвердив 18 грудня оновлений Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Згідно з відповідною постановою, до переліку увійшли роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку або споруди та приміщень в них (виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та інженерні системи загального користування), що відноситься до об’єктів за класами наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні) та СС3 (значні).

Як уточнили у Мінрегіоні, якщо раніше для перепланування квартири чи приватного будинку обов’язково потрібно було отримувати дозвіл Держархбудінспекції, то тепер такі роботи, якщо немає втручання в несучі конструкції, не потребують зазначених документів.

Крім того, наприклад, можна робити перепланування або переоснащення (без втручання в огороджувальні та несучі конструкції чи інженерні мережі постачання) торговельних залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів, та інших об’єктів, що за класом наслідків належать до СС2 та СС3.

Водночас, нововведення не означають, що не буде контролю за такими роботами. Управитель, управляюча компанія або житлово-експлуатаційні контори мають контролювати дотримання вимог під час перепланування.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
19 Грудень, 2018