У парламенті зареєстровано законопроект №4500 зі змінами до статті 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Документом пропонується надавати дозволи на проведення будівельних робіт, що належать до ІV і V категорій складності, лише після підтвердження платоспроможності для забезпечення виконання кошторису будівництва.

Так, законопроект виключає можливість отримати дозвіл на проведення будівельних робіт без підтвердження платоспроможності (наявності безвідкличної банківської гарантії, або ж договору про участь у фонді фінансування будівництва виду Б) для забезпечення виконання кошторису об’єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.

Автори законопроекту нагадали, що чинною редакцією закону про містобудування для отримання дозволу на проведення будівельних робіт не передбачено ніякого підтвердження платоспроможності. Новий документ, на їхню думку, зможе захистити інтереси громадян України, які інвестують свої кошти в об’єкти будівництва.

Прийняття законопроекту має на меті підвищити рівень контролю за недопущенням до будівництва забудовників, які не можуть підтвердити свою платоспроможність, в обсязі необхідному для завершення об’єкту будівництва, що в свою чергу має мінімізувати можливість здійснення махінацій з інвестиціями в будівництво. Також прийняття документу, на думку його авторів, дозволить запобігти створенню незавершених об’єктів будівництва та підвищить рівень довіри інвесторів до об’єктів будівництва що належать до IV і V категорій складності.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
27 Квітень, 2016