Однією з найгарячіших тем цього літа в Україні стала нова система управління багатоквартирними будинками, яка запрацює з липня. Цього тижня парламент вніс чергові зміни до закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», цього разу до статті 13.

Оскільки відповідно до нового закону після 1 липня 2016 року має відбутися перехід від послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуг з управління багатоквартирними будинками та такий перехід може тривати до 6 місяців, зміни передбачають, що для забезпечення безперервності належного обслуговування будинків, до моменту визначення управителя, їх обслуговуватимуть попередні виконавці послуг.

Також, згідно з документом, співвласникам надається право в будь-який момент розірвати договір з призначеним на конкурсних засадах управителем, якщо вони визначаться із формою управління будинком. Для цього співвласники, не пізніше ніж за 2 місяці, мають повідомити управителя про дострокове розірвання договору.

Крім того, документ передбачає, що співвласники багатоквартирних будинків, утримання яких здійснювали житлово-будівельні (житлові) кооперативи, продовжать відшкодовувати витрати на утримання відповідних будинків і споруд та прибудинкових територій таким кооперативам до моменту створення ОСББ (у тому числі шляхом реорганізації кооперативу) або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Червень, 2016