З 1 вересня офіційно набули чинності оновлені державні будівельні норми В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів». Норми є обов’язковими та розповсюджуються на проектування нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих вулиць і доріг у містах та селах України.

Нові норми розроблені на заміну аналогічних ДБН 2001 року та спрямовані на підвищення безпеки і комфорту на дорогах. Зокрема, ними закріплено можливість звуження ширини смуг, завдяки чому водії підсвідомо їдуть повільніше та уважніше, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках для убезпечення від можливого наїзду транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах тощо.

Крім того, в оновлених ДБН введено обов’язкове облаштування безбар’єрного простору у пішохідних зонах населених пунктів — понижених бордюрів, пандусів, ліфтів, спеціальних звукових сигналів тощо, заборонено проектувати на тротуарах тимчасові автостоянки, люки та дощоприймачі, тимчасові споруди і рекламні конструкції. Також введено можливість облаштування виходів з підземних переходів спеціальними розділювальними поручнями та обов’язкове влаштування велодоріжок та велосмуг на дорогах.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
04 Вересень, 2018