Уряд підтримав проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», повідомили у прес-службі Мінекономіки.

Постанова дозволить розширити коло суб’єктів господарювання АПК та створить рівний доступ таких суб’єктів до отримання державної підтримки за залученими в банках кредитами. На підтримку аграріїв передбачені кошти у розмірі 1,2 млрд грн.

Зокрема, учасниками програми стануть суб’єкти господарювання АПК, які займаються усіма видами сільськогосподарської діяльності (наразі такий доступ мають лише суб’єкти, які займаються тваринництвом та використали кредитні кошти на цілі тваринництва або які мають чистий дохід від реалізації продукції за останній рік до 20 млн грн). Діятиме обмеження для таких суб’єктів та пов’язаних із ними осіб – не більше 5 млн грн на суб’єкта (крім позичальників, які провадять діяльність у галузі тваринництва, для яких обмеження не більше 15 млн грн).

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» передбачено можливість купівлі-продажу земель с/г призначення громадянами України, починаючи лише з 1 липня 2021 року. У зв’язку з цим та з огляду на фінансову ситуацію, у якій опинились всі суб’єкти господарювання АПК через поширення COVID-19, вивільнені кошти пропонується спрямувати на підтримку аграріїв з 2020 року.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
13 Травень, 2020