Дані Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів України та його графічну частину оновлено. Показники Держземагентство зафіксувало станом на 1 січня 2015 року.

Нагадаємо, що саме з початку нового року встановлено новий індекс НГО земель за 2014 рік, і згадану оцінку необхідно індексувати на коефіцієнт, який становить 1,249. У відомстві зміни пояснили тим, що згідно із нормами Податкового кодексу коефіцієнт розраховувався виходячи з індексу споживчих цін за 2014 рік, який сягнув 124,9%.

Зазначимо, що Довідник оновлюється щоквартально, а сама оцінка проводиться не рідше ніж раз на 5-7 років. Що стосується робіт із проведення первинної НГО земель усіх населених пунктів України, то вони були повністю завершені ще у 2013 році.

Нагадаємо, що зазначена оцінка використовується для визначення розміру земельного податку, держмита при міні, спадкуванні (крім випадків, коли йдеться про спадкоємців 1-ої та 2-ої черги, за правом представлення, а також спадкування власності із нульовою податковою ставкою) та даруванні земділянок, орендної плати за землю, втрат с/г і лісогосподарського виробництва, вартості ділянок площею понад 50 га для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання охорони земель і їх раціонального використання.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
10 Лютий, 2015