16 лютого розпочалася серія засідань робочих груп з розробки проекту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, повідомили у Мінрегіоні.

До процесу залучені шість експертних груп, у склад яких увійшли представники центральних органів влади, профільних громадських організацій, благодійних фондів тощо. Під час перших зустрічей присутні обговорили два напрями — фізична та суспільна безбар’єрність.

Серед актуальних проблем за напрямом «Фізична безбар’єрність» було виокремлено: недотримання забудовниками Державних будівельних норм щодо інклюзії; низький рівень обізнаності чиновників у питаннях безбар’єрності; неможливість впливати на прийняття рішень для Комітетів доступності тощо.

Друга зустріч була присвячена обговоренню напряму «Суспільна безбар’єрність». Йшлося про забезпечення гідних умов участі людей та суспільних груп у житті громад, реалізацію можливостей для їхньої участі в процесі розвитку культури, створення середовища для самовираження тощо.

Впродовж найближчих днів учасники робочих груп обговорять ще чотири напрямки безбар’єрності: освітню, громадянську, цифрову та економічну. Зібрані пропозиції будуть внесені у проект Національної стратегії.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
16 Лютий, 2021