1 листопада набувають чинності нові державні будівельні норми щодо закладів культури, які вдосконалили вимоги евакуації людей при проектуванні кінотеатрів та інших культурно-розважальних закладів з глядацькими залами в складі торговельно-розважальних центрів.

Згідно з нововведеннями, був переглянутий необхідний час для здійснення безпечної евакуації людей з кінотеатрів у випадку надзвичайних ситуацій. Адже більшість кінотеатрів тепер проектується не в окремих будівлях, як раніше ще з радянської практики, а у складі великих ТРЦ, і час евакуації для таких приміщень відрізняється.

Відтак, згідно з пожежними нормами, при проектуванні закладів культури має бути дотриманий необхідний час евакуації людей, який залежить від ступеня вогнестійкості споруди. Наприклад, евакуація з будівлі І та ІІ ступенів вогнестійкості має здійснюватися протягом 6 хвилин, ІІІ-ІV ступенів — 4 хвилин, V ступеню — 3 хвилин. Відповідно до нових ДБН, у випадку проектування того ж кінотеатру у торговельно-розважальному центрі, евакуація людей має здійснюватися так, щоб з приміщення кінотеатру можна було безпечно евакуюватися на вулицю протягом встановленого часу — від 3 до 6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості.

При цьому потрібно обов’язково враховувати пропускну можливість евакуаційних виходів — як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого торговельно-розважального комплексу. Це дозволить здійснювати евакуацію людей безпечно та без травмування.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
18 Жовтень, 2019