3 вересня 2019 року відбувся повномасштабний запуск Фонду енергоефективності. Тепер кожне із 31,5 тисяч ОСББ України, які бажають зробити свої будинки більш енергоефективними, можуть взяти участь у Програмі комплексної модернізації багатоповерхівок «Енергодім».

Програма на сьогодні має фінансування з Державного бюджету — у 2018 році було виділено 1,5 млрд грн та цього року передбачено 1,2 млрд грн, а також фінансову підтримку ЄС та уряду Німеччини у 100 млн євро.

Як зазначила міністр розвитку громад та територій Альона Бабак, стабільне фінансування, перевірка якості робіт на всіх етапах та комплексне утеплення будинків – це основні новели Фонду енергоефективності порівняно з програмою «теплих кредитів».

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% — для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Діяльність фонду фінансується з Держбюджету України та за фінансової підтримки з боку ЄС та уряду Німеччини. Для участі в програмі «Енергодім» ОСББ можуть подавати заявки через усі відділення банків-партнерів, першим з яких став державний АБ Украгазбанк.

З програмою передбачається досягнення середнього рівня економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках цієї Програми принаймні у 20 %.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
06 Вересень, 2019