Парламент прийняв розроблений Мінрегіоном закон, який реформує систему державного архітектурно-будівельного контролю і передає ці функції та повноваження із загальнодержавного на місцевий рівень. Органи контролю створюватимуться з огляду на можливості та потреби конкретних регіонів.

Відповідно до закону, надання документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення держархбудконтролю та прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів, розташованих на території населених пунктів, є компетенцією виконавчих органів міських, сільських, селищних рад з питань держархбудконтролю.

Об’єкти, розташовані на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, належать до компетенції центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику з питань держархбудконтролю через Головних інспекторів будівельного нагляду.

Варто зазначити, що реалізація закону забезпечуватиме свободу розсуду, можливість обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке орган влади вважає найкращим за даних обставин. Водночас закон залишає за державою наглядову функцію за дотриманням законності рішень місцевої влади.

Закон також удосконалює процедури подання декларації про виконання підготовчих та будівельних робіт шляхом встановлення вичерпного переліку підстав для її повернення. Замовник не буде зобов’язаний інформувати місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування про отримані документи на початок будівництва та про прийняття в експлуатацію об’єктів, і не буде відповідальним за неподання такої інформації. Крім того, строк видачі технічних умов скорочується до 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
16 Квітень, 2015