Міські ради Красного Лиману та Дружківки стали першими в країні органами місцевої влади, які взяли на себе функції держархбудконтролю. Процедура передачі повноважень від Держархбудінспекції до органів місцевого самоврядування, які першими виконали усі умови для створення власних інспекцій, відбулась у Києві.

Інспекція надала роз’яснювальну та консультаційну допомогу місцевим органам влади. Зокрема, розроблене примірне положення про орган держархбудконтролю, що дозволяє задати єдиний алгоритм до створення виконавчих органів місцевого самоврядування, які здійснюватимуть функцію держархбудконтролю. Також оприлюднена пам’ятка для органів місцевого самоврядування, в якій покроково розписано порядок дій при створені органу держархбудконтролю.

Після передачі повноважень місцеві ради і їх виконкоми впливатимуть на процес будівництва від початку до кінця — від виділення землі до прийому об’єктів будівництва в експлуатацію.

У Держархбудінспекції зазначили, що на сьогодні отримали 28 заявок на створення місцевих органів держархбудконтролю, причому серед них лише 7 обласних центрів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
03 Листопад, 2015