Уряд схвалив законопроект щодо розмежування функцій між уповноваженими органами містобудування та архітектури місцевих рад та структурними підрозділами обласних і районних держадміністрацій, повідомили у Мінрегіоні.

Документом вносяться зміни до законів «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зокрема, змінами передбачається:

– утворення у складі сільських, селищних та міських рад уповноважених органів з питань містобудування та архітектури. Керівники цих підрозділів за посадою будуть головними архітекторами відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Вони повинні мати робочий стаж за фахом щонайменше три роки і призначатимуться виключно за результатами конкурсу;

– при уповноважених органах з питань містобудування та архітектури, крім центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури, утворюються архітектурно-містобудівні ради як дорадчі органи, що діятимуть на громадських засадах.

Також проектом вносяться зміни до статті 151 Земельного кодексу України в частині розмежування функцій уповноважених органів з питань містобудування та архітектури стосовно порядку погодження питань, пов’язаних з викупом земельних ділянок для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
02 Серпень, 2021