Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», який зокрема вносить зміни до Земельного кодексу та передає сільськогосподарські землі з державної у комунальну власність, повідомили у прес-службі Мінрегіону.

Як зазначили у відомстві, закон надає громадам можливість здійснювати ефективне управління землями. Зокрема, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) передаються у комунальну власність сільських, селищних, міських рад.

Документом також встановлено чіткий механізм фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад відповідно до нового територіального устрою. Органи місцевого самоврядування отримують повноваження щодо затвердження детальних планів території всієї громади, в тому числі за межами населених пунктів. Також повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель надано облдержадміністраціям та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Закон набирає чинності 27 травня.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
25 Травень, 2021