Державна фіскальна служба нагадала, що цього року громадяни сплачуватимуть податок за нерухомість, якою вони володіли у 2015 році, та роз’яснила особливості оподаткування майна, яке перебуває у спільній власності.

Так, відповідно до статті 266 Податкового кодексу України, платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Якщо зазначені об’єкти перебувають у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, кодексом визначено платників податку таким чином:

  • якщо об’єкт перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
  • якщо нерухомість перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
  • якщо об’єкт перебуває у спільній сумісній власності і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

У ДФС нагадали, що кожен громадянин, який має у власності квартиру, або житловий будинок, або змішані типи (квартиру і житловий будинок), в тому числі їх частки, має право на зменшення бази оподаткування податком. Якщо це окрема квартира або декілька квартир пільга становить 60 кв.м, для житлового будинку (будинків) — 120 кв.м.

Обчислення суми податку з об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) її власника.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
29 Червень, 2016