В Україні відкриють інформацію про власників рухомого і нерухомого майна, в тому числі стане відомо, хто володіє тією чи іншою земельною ділянкою. Парламент прийняв та відправив на підпис Президентові відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції».

Як уточнили у Держгеокадастрі, документ знімає обмеження на оприлюднення даних щодо зареєстрованих на громадян об’єктів нерухомості. Що стосується земельних ділянок, то доступною стане інформація про їхню площу, цільове призначення та дату набуття у власність.

Здійснити пошук можна буде як за об’єктом – наприклад, кадастровим номером земельної ділянки, так і за суб’єктом права – ввівши прізвище, ім’я та по батькові, можна буде отримати повний перелік зареєстрованого на особу майна. Варто зазначити, що персональні дані при цьому обіцяють залишити захищеними: точні адреси об’єктів власності оприлюднюватись не будуть.

Обов’язковою умовою отримання доступу до згаданої інформації буде ідентифікація заявника (фізичної чи юридичної особи) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи.

Крім того, власник нерухомості, своєю чергою, зможе запросити інформацію про осіб, які отримали доступ до інформації про його майно. Для цього йому потрібно буде звернутись із заявою до органу, що здійснює ведення відповідного реєстру (кадастру).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Липень, 2015