Перейменуванню вулиць, провулків, проспектів, бульварів, узвозів і проїздів у столиці передуватимуть обов’язкові консультації з мешканцями, які там постійно проживають. Відповідні зміни до Порядку проведення у місті Києві громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій внесено розпорядженням Київського міського голови.

Організатором проведення консультацій з мешканцями є сам ініціатор перейменування, який також самостійно може визначити їх форму (громадські слухання, збори, збір підписів, зустрічі). Результати консультацій подаються на ім’я Київського міського голови одночасно з ініціативою про перейменування, крім випадків, коли ініціатива про перейменування оформлена та підтримана як електронна петиція.

Звертаємо увагу, що зміни не стосуються пропозицій про найменування нових вулиць, перейменування мостів, скверів, парків тощо, а також присвоєння імен юридичним особам комунальної форми власності.

Варто зазначити, що протягом 2014-2018 років у Києві було перейменовано 206 об’єктів. В тому числі, на виконання закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Така кількість перейменувань часто викликала значний суспільний резонанс серед киян, тому і прийнято рішення про обов’язкові консультації з мешканцями в разі перейменування вулиць, на яких вони проживають.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Січень, 2019