Кабінет Міністрів розпорядженням від 5 січня 2021 р. № 6-р передав державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» до сфери управління Держгеокадастру.

Як зазначили у відомстві, до цього зазначена держустанова була підпорядкована Мінекономіки. Водночас на сьогодні відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабміну від 14 січня 2015 р. № 15, Держгеокадастр реалізує державну політику, зокрема, у сфері державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів. Тому рішення уряду про передачу Інституту забезпечить ефективне виконання Держгеокадастром своїх повноважень.

Дані про стан ґрунтів вноситимуться до бази Державного земельного кадастру, яка буде оприлюднена з просторовою прив’язкою до об’єкта. Її перенесення на публічну кадастрову карту дасть змогу всій країні побачити зміни показників родючості ґрунтів та реальний стан земель у нашій країні.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
12 Січень, 2021