Опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» (№ 562-IX).

Як зазначають у Мінрегіоні, документ внормовує питання визначення адмінцентрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад. Тепер і до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій, це здійснюватиме Кабмін на основі затверджених перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей.

Згідно із законом, у 2020 році перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів територіальних громад, території яких затверджені урядом, проводяться одночасно з черговими місцевими виборами 2020 року. Визначено, що ЦВК повинна забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів на основі територій територіальних громад, визначених Кабміном.

У законі сказано, що у тримісячний строк з дня набрання ним чинності, уряд має підготувати та подати на розгляд Верховної Ради законопроекти про ліквідацію та утворення районів. Закон набув чинності 14 травня.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
18 Травень, 2020