Під завісу минулого року українські парламентарі затвердили нову модель податку на нерухомість. Згідно із нововведеннями і відповідними змінами до Податкового кодексу функції із визначення ставки даного податку і пільг з оподаткування були передані місцевим громадам.

І ось нещодавно Київська міськрада затвердила податок на нерухомість для столичних городян. Місцеві депутати вирішили встановити його на рівні 1% від мінімальної зарплати за квадратний метр. Нагадаємо, що розмір щомісячної «мінімалки» наразі становить 1218 гривень.

Варто також зазначити, що справляти податок місцева влада буде лише з площі, яка перевищує пільгову. А отже, платити кияни будуть тільки за квадратні метри квартир понад 60 і будинків — понад 120 «квадратів». Щоб заспокоїти городян, у Київській міськраді запевнили, що не збираються скорочувати неоподатковувану площу житла.

Проте головним сюрпризом для киян стало рішення міської влади відкласти оплату податку на нерухомість. Справляти цей збір почнуть тільки з травня 2016 року.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
29 Січень, 2015