Витрати мешканців при співфінансуванні капітального ремонту житлових будинків у столиці значно зменшаться. Відповідне рішення Київради набуло чинності 1 січня 2019 року.

Раніше у столиці діяла програма співфінансування 70/30, яка передбачала реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення для будинків, які експлуатуються більше 10 років. Співвласники вкладали лише 30% вартості робіт, решта ремонту проводилася за кошти бюджету міста. Прийняте рішення передбачає збільшення відсотку витрат Києва на окремі види робіт.

Так, на проведення капітальних ремонтів, технічне переоснащення ліфтів та ліфтового обладнання місто виділятиме 95%, решту 5% фінансуватимуть громадяни. Що стосується капітального ремонту покрівлі, Київ оплачуватиме 90% робіт, мешканці будинку — 10%. Рішення стосується як ОСББ і ЖБК, так і будинків комунальної власності.

Змінено також схему співфінансування реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення інженерних мереж (у тому числі насосних та ІТП). Місто на ці види робіт виділятиме 85% коштів, мешканці — 15%. Замовником робіт визначено комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
03 Січень, 2019