Київська міськрада звернулися до президента, Верховної Ради та Кабміну щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення, повідомили у столичній владі.

13 листопада парламент підтримав у першому читанні законопроект № 2178−10 про введення ринку землі. На думку київських депутатів, що підтримали звернення, узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення — це пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного або чужоземного капіталу. Вони також наголошують, що згідно зі статтями 13 та 14 Конституції України, земля є об’єктом права власності українського народу і основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Тому щоб уникнути загроз для українських фермерів, Київрада закликає парламент не дозволяти продаж землі сільськогосподарського призначення до проведення всеукраїнського референдуму. Також у столичній владі пропонують створити державний земельний банк, розробити програми стимулювання розвитку кооперативів та сімейних фермерських господарств.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
25 Листопад, 2019