В результаті затвердження нової нормативної грошової оцінки земель, остання зросла в півтора-два рази майже на всі земельні ділянки в Києва.

Проведемо аналіз нових показників нормативної грошової оцінки земель.

Дарницький район міста Києва – визначені економіко-планувальні зони: 665 – район метро Осокорки, до вул. Урлівська, Княжий Затон, 666 – район метро Позняки, по вул. Б. Гмирі, 667 – біля метро Харківська – вул. Ревуцького, Кошиця, Олійника і т.д.. Таким чином, зазначені ділянки приблизно однорідні за своїми характеристиками – приблизно однаковий час забудови, віддаленість від метро, грунту, інженерні мережі і т.д.. Разом з тим, різниця між найбільшим і найменшим розміром нормативної грошової оцінки коливається майже вдвічі. Тобто, майже вдвічі розрізняється і орендна плата / земельний податок за приблизно однакові земельні ділянки при їх однаковому використанні.

Аналогічна ситуація і в інших районах Києва.

Але є й особливості. Наприклад, в 402 економіко-планувальній зоні розмір нормативної грошової оцінки зріс лише в 1,28 раз, хоча в сусідній 401 – в 1,81 разів. Чим обгрунтована така різниця? Можливо, тим, що саме в економіко-планувальній зоні 402, яка охоплює території біля метро Мінська і Оболонь, потрапляє добре відомий усім ТЦ «Dream town», побудований прямо на роздільній смузі над метрополітеном?

Далі – в районі метро Видубичі перебувають землі промисловості і розташовані великі підприємства (економіко-планувальні зони 187,188). Зазначені підприємства сьогодні знаходяться в дуже складному становищі у зв’язку зі значним підвищенням вартості енергоресурсів і зростанням курсу долара. Незважаючи на це, нормативна грошова оцінка них підвищується в 1,42-1,62 рази. При цьому, нормативна грошова оцінка в економіко-планувальної зони 186 із землями такого ж характеру, але на яких не розташовані промислові об’єкти, росте тільки в 1,22 рази. Міська влада свідомо душить промисловість міста?

За останні 1,5 року кількість виробничих підприємств у Києві скоротилася з 575 до 403. У тих, що ще сьогодні працюють – дуже низька рентабельність. Високий рівень інфляції та фактичне скорочення робочих місць призвело до зниження купівельної спроможності громадян, від чого в першу чергу страждають підприємці.

І в такій ситуації Київська міська рада вдвічі піднімає розмір орендної плати за землю та земельного податку?

Може, це спосіб змусити підприємців перенести виробничі потужності за межі Києва? Ногами вперед?

У результаті таких непродуманих дій нової влади ми досягнемо одного – скорочення виробництва, звільнення працівників і зниження надходжень до бюджету міста Києва. І безпосередньо це торкнеться саме найменш захищені верстви населення. Адже для них зросте кінцева вартість найнеобхідніших товарів і продуктів. І в результаті буханець хліба коштуватиме в 3 а то і в 4-5 разів більше, ніж сьогодні.

Якщо сьогодні нова влада Києва не зрозуміє, що діє по-старому, що одноразове наповнення бюджету призведе до його дефіциту в рази більшого, ніж сьогодні, і до повного колапсу економіки міста, незабаром ми отримаємо новий Майдан.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
25 Липень, 2014

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>