Київська міськрада приняла рішення про внесення змін до свого рішення «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва», відкоригувавши таким чином показники локальних коефіцієнтів на місцезнаходження ділянок при розрахунку нормативної грошової оцінки землі у столиці.

Як ідеться у пояснювальній записці, для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується НГО земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації. Так, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки за 2014 рік становив 1,249, а за 2015 рік цей показник зріс до 1,433 — для наділів несільськогосподарського призначення та 1,2 — для сільськогосподарських угідь.

У зв’язку з тим, що коефіцієнт індексації застосовується кумулятивно, показник нормативної грошової оцінки кожної земельної ділянки суттєво зросте, що в свою чергу призведе до автоматичного пропорційного збільшення плати за землю.

Тому Київрада затвердила мінімальні значення локальних коефіцієнтів на місцезнаходження земельних ділянок в межах економіко-планувальної зони. Це дасть змогу знизити показники нормативної грошової оцінки і зменшити податкове та фінансове навантаження на столичних підприємців.

Нагадаємо, питання стрімкого зростання нормативної грошової оцінки земель настільки гостре, що у лютому в парламенті навіть було зареєстровано законопроект, яким було запропоновано встановити мораторій на її індексацію аж до 31 грудня 2018 року.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
24 Березень, 2016