Комісія Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики вирішила направити звернення до парламенту та уряду про запровадження мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки земель.

У пояснювальній записці проекту зазначеного рішення комісії відзначається, що після прийняття 24 грудня 2015 року Радою змін до Податкового кодексу, загальний порядок щорічного розрахунку величини коефіцієнта індексації НГО земель залишився без змін.

«За інформацією Держстатистики, індекс споживчих цін за 2015 рік становив 143,3 відсотків. Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі наразі становить 1,433. Відповідно, за умовами договорів оренди земельних ділянок не сільськогосподарського призначення, це призводить до зростання орендної плати за землю майже в півтора рази. Це значне навантаження на підприємців. Одні будуть змушені припинити діяльність, інші — зменшити обсяги своїх робіт, що неодмінно потягне за собою скорочення чисельності працівників та зменшення надходжень до бюджету», — пояснює суб’єкт подання відповідного рішення, депутат Київради Олена Овраменко.

За її словами, прийняття даного рішення зупинить процес подальшої руйнації малого та середнього підприємництва, сприятиме тимчасовому зменшенню податкового навантаження на бізнес та подальшому розвитку ринку оренди земель. Проект рішення має ще погодити постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, після цього документ винесуть на пленарне засідання Київради.

Нагадаємо, що законопроект передбачає введення мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки земель до 31 грудня 2018 року з дня публікації відповідного закону.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
30 Березень, 2016