Закон про внесення змін до Земельного кодексу щодо удосконалення механізму передачі земельних ділянок, відчужених для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, набув чинності сьогодні, 29 грудня.

Документом встановлено, що земельні ділянки, які вилучаються, викуповуються або примусово відчужуються для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, надаються у користування для таких потреб органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, які прийняли рішення про їх вилучення.

Нагадаємо, що раніше викуп таких ділянок проводився одним органом — РДА, а відведенням займалася обласна державна адміністрація або територіальний орган із земельних питань.

При цьому РДА забезпечувала викуп землі за кошти районного бюджету, а згідно зі ст. 122 Земельного кодексу при відведенні таких ділянок договір повинен укладатися з ОДА або територіальним органом із земельних питаннь. Таким чином, надходження від продажу або оренди викупленої ділянки не поверталися до районного бюджету.

Мета змін — удосконалити правове регулювання передачі згаданих земель і реалізувати інвестиційні проекти загальнодержавного значення шляхом залучення у пріоритетні галузі промисловості іноземних інвестицій.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
29 Грудень, 2015