Парламент у другому читанні та в цілому прийняв Закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку. Документ дозволяє мешканцям вільно обирати форму та спосіб управління таким будинком, а саме: самостійно, шляхом створення ОСББ або шляхом передачі всіх або частини функцій на підставі договору фізособі-підприємцю чи юридичній особі — управителю.

Співвласникам надається можливість протягом одного року визначити форму управління для свого будинку. У разі не визначення мешканцями форми управління у зазначений термін орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах призначить управителя строком на 1 рік. У цьому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначатиметься згідно з методикою, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері ЖКГ, а договір з управителем від імені співвласників підписуватиме уповноважена особа відповідного виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

Варто зазначити, що за законом у будь-який момент співвласники будинку зможуть відмовитися від призначеного управителя та самостійно прийняти рішення щодо способу та форми управління будинком.

Також закон передбачає, що найважливіші рішення щодо розпорядження та управління спільним майном прийматимуться більшістю голосів співвласників. При цьому запроваджується принцип пропорційності голосів співвласників відповідно до їхньої частки у спільному майні та процедури письмового опитування водночас із процедурою скликання загальних зборів.

Розподіл відповідальності та витрат співвласників на утримання будинку відбуватиметься пропорційно до їхньої частки у спільному майні.

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Травень, 2015