Реєстратори Мін’юсту і територіальних органів юстиції більше не виконують функції з реєстрації нерухомого майна, юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. 1 травня завершився перехідний період, коли органи місцевої влади мали підключитися до реєстрів та перебрати на себе ці функції. Разом із повноваженнями на місця були передані кошти, які громадяни сплачували, реєструючи майно або бізнес.

За інформацією відомства, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців нині підключено 662 місцевих органи державної влади та місцевого самоврядування. До Державного реєстру речових прав на нерухоме майно підключилися 557 РДА та 246 сільських і міських рад. Крім того, Мін’юстом було акредитовано 45 суб’єктів державної акредитації, та підключено майже 6,5 тис. державних та приватних нотаріусів.

Реформа також забезпечила уніфікацію процедур реєстрації юросіб, громадських формувань та бізнесу. Було запроваджено принцип екстериторіальності, який дає можливість зареєструвати бізнес не залежно від регіону, а нерухомість — у межах області.

Окрім цього, запроваджено можливість подачі електронних документів, скорочено перелік паперів для реєстрації та строки проведення всіх процедури, а також введено систему адміністративного оскарження рішень реєстраторів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
06 Травень, 2016