В останні дні року, що минув, український парламент ухвалив зміни до Податкового кодексу. Серед іншого документом була встановлена нова модель податку на нерухоме майно. Деякі журналісти поспішили охрестити зазначені зміни «новим податком», однак нещодавно на брифінгу в Міністерстві фінансів заступник голови відомства Денис Фудашкін прояснив ситуацію.

За його словами, податок на нерухоме майно вже давно діє в Україні, а зміни до ПК передбачають передачу місцевим громадам функцій із визначення ставки цього податку та пільг щодо оподаткування. Відтепер саме місцева громада повинна буде пояснювати жителям, навіщо потрібен той чи інший податок на нерухоме майно і на що підуть отримані від нього кошти.

Законом встановлено лише верхню межу оподаткування, вище якої зазначений податок не встановлюється. Наразі відповідна межа становить 24 гривні. Крім того, закон передбачає мінімальний обсяг пільг, які громади повинні обов’язково надати власникам житла: квартир, менших за 60 кв.м, та будинків, що за площею не перевищують 120 кв.м.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
05 Січень, 2015