Перезавантаження системи земельних відносин в Україні відбудеться відповідно до концепції реформи децентралізації. Про це заявив віце-прем’єр і голова Мінрегіону Геннадій Зубко. За словами урядовця, дорожня карта реформування земельної сфери готова, і її презентують вже на найближчому засіданні уряду.

Зубко наголосив, що Мінрегіон разом із Держгеокадастром мають стратегію реформування земельних відносин у державі. «Принципи дуже прості: передача повноважень на місця, ліквідація корупції, запровадження адміністративних послуг в електронному вигляді, раціональна система обігу та контролю земель. Все це вже реалізовано у нормальних економіках, нам треба лише взяти звідти найкраще та належним чином імплементувати», — зазначив він.

Голова Мінрегіону повідомив, що окрім бюджетних та податкових можливостей, держава передає громадам земельні ресурси. «Децентралізація земельних відносин передбачає передачу права розпорядження землями громадам, власність на землі перейде об’єднаним громадам. Держгеокадастр здійснюватиме лише контроль за використанням землі», — підсумував Зубко.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Вересень, 2015