Повноваження із формування державної політики у сфері земельних відносин, у галузі топографо-геодезичної і картографічної діяльності, Державного земельного кадастру, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності офіційно передано від Мінрегіону до Мінагрополітики. Тепер робота Держгеокадастру координуватиметься урядом безпосередньо через міністра аграрної політики і продовольства.

У Мінрегіоні вважають згадане рішення оптимальним та наголошують, що має відбутись повноцінна земельна децентралізація, і землі сільгосппризначення треба передати у власність об’єднаних територіальних громад. У відомстві зазначили, що така структура, як Держгеокадастр у вигляді окремого центрального органу виконавчої влади, «громіздкого та з широким колом повноважень», взагалі не потрібна, а функції служби мають полягати виключно у веденні земельного кадастру.

Нагадаємо, що рішення про перепідпорядкування Держгеокадастру та надання службі повноважень з контролю за використанням та охороною земель було прийнято Кабміном 22 липня. Того ж дня очільник відомства Максим Мартинюк став першим заступником міністра аграрної політики та продовольства, а згодом виконуючим обов’язки голови Держгеокадастру уряд призначив Олега Цвяха.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
29 Липень, 2016