Міністерство розвитку громад та територій України працює над розробкою Концепції державної житлової політики, яка визначатиме пріоритети та конкретні кроки щодо вирішення системної проблеми забезпечення житлом людей, які цього потребують. Про це повідомила голова Мінрегіону Альона Бабак.

За її словами, сьогодні діють усього кілька державних житлових програм. Як зазначає Бабак, такі програми — це хаотичне рішення системної проблеми: відсутності життєздатних інструментів фінансування будівництва житла або інструментів забезпечення житлом людей, які потребують поліпшення житлових умов.

Міністр зазначила, що завдяки цьому документу можна буде виробити системне бачення впровадження державної житлової політики. «На кінець 2020 року в нас має бути Концепція, а також фінансові інструменти, щоб у держбюджеті на 2021 рік вже передбачити кошти на реалізацію визначених житлових програм», — наголосила вона.

Також, за словами Бабак, потребують вирішення питання забезпечення здійснення права на житло мешканців гуртожитків та визначення власника прибудинкової території багатоквартирних будинків, оскільки право власності на житло нерозривно поєднано з правом власності на землю. Крім того, частина Концепції житлової політики складатиметься з кроків щодо вирішення питання застарілого житлового фонду.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Січень, 2020